Aktivity pozemkového spolku Vladař

2005

Odstranění náletových dřevin ve VKP Louky pod Vladařem o celkové ploše 2,5 ha (celkové náklady 50.000,-)

2008
Ošetřeno celkem 39 ks knínických vrb z Programu péče o krajinu (celkové náklady 109.200,- Kč)

Pokoseno 3,0502 ha Vladařských luk z Programu péče o krajinu (celkové náklady 54.900,-)

2009
Obnova ekostabilizační funkce VKP Knínické vrby z prostředků „Programu obnovy přirozených funkcí krajiny“ – ošetřeno 9 ks vrb (celkové náklady 32.000,-)

Z Programu péče o krajinu bylo ošetřeno 7 ks knínických vrb (celkové náklady 25.000,-)

Provedeno pokosení VKP Vladařské louky o celkové výměře 2,6 ha a výřez dřevin z rozpočtu Karlovarského kraje (25.000,-) a z programu „Ochrana biodiverzity“ (25.000,-)

Provedeno pokosení VKP Mokřady u Těšetic o celkové výměře 1,5 ha

Provedeno pokosení VKP Těšetický lom o celkové výměře 1 ha

Provedeno pokosení VKP Pahorek nad sklepem o celkové výměře 0,5 ha

Provedeno pokosení VKP Na staré šachtě o celkové výměře 1,5 ha

Provedeno pokosení VKP Vladařské louky o celkové výměře 2,6 ha z prostředků Operačního programu životního prostředí – práce svépomocí

Provedeno pokosení 3,74 ha a výřez křovin o výměře 3,7423 ha z prostředků Operačního programu životního prostředí – dodavatel Josef Janoušek

Jednání o pronájmu VKP Těšetický lom s Městem Bochov – záměr pronajmutí byl zamítnut

Jednání o pronájmu VKP Mokřady u Nových Kounic s vlastníkem (p. Vaňousek) navázána ústní dohoda o údržbě VKP

Provedena inventarizace všech registrovaných VKP a památných stromů v okrese Karlovy Vary

Ve spolupráci s občanským sdružením Pod střechou jsme neúspěšně požádali o dotaci z programu „Blíž přírodě“ na Skockou poutní stezku

Likvidace nepůvodních druhů rostlin VKP Louky pod Vladařem z rozpočtu Karlovarského kraje (celkové náklady 15.200,-)

Pohled na Vladařské louky